Klasszikus magyar rántott hús

Adag: 4
  • Megosztás:

Elkészítés

A hússzeletek előkészítésénél figyelni kell arra, hogy ne klopfoljuk túl vékonyra a húst. Sokszor nem is szükséges klopfolót használni, elég, ha egy kés nyelével kissé megütögetjük a hússzeletet, hogy felpuhuljon. Mielőtt lisztbe forgatnánk, sózzuk meg a húsokat, és érdemes leszitálni a lisztet, hogy jobban ragadjon. 

A tojást elég csak elkeverni, nem kell habosra verni, mert a buborékokban megszorult levegő miatt nem ragad rá mindenhol a húsra. A megszokott zsemlemorzsa helyett pedig lehet pankomorzsát használni, amely a keleti gasztronómiából származik. Ropogósabb és a pankomorzsában sült hús felülete borzasabb, sokak számára emiatt tetszetősebb, mint a zsemlemorzsában készült bécsi szelet.

Fontos, hogy miután a lisztbe, tojásba vagy morzsába forgattuk a húsokat, a fölösleget le kell rázni vagy csöpögtetni, hogy a bunda egyenletes legyen. A sütéshez bő zsiradékot kell használni, amelynek hőmérséklete akkor ideális, ha mindenütt egyformán serceg, de nem bugyborékol. Addig süssük, míg aranybarna lesz, és tálaljuk a szakácsunk által javasolt ecetes krumplisalátával.

A színes krumplisalátához a krumplikat 180 fokos sütőben megsütjük, meghámozzuk, felkarikázzuk, majd enyhén megsózzuk. Készítünk egy mustáros dressinget: az alaplébe keverünk ízlés szerint ecetet, olívaolajat és magos mustárt. Adhatunk hozzá egy kis cukrot is. 

Kibédi lila hagymát és zöld snidlinget keverünk a krumpli közé. A krumplit belekeverjük a dressingbe, majd fél órát állni hagyjuk, hogy magába szívja az öntetet. Rántott hús köreteként tálaljuk.

 

Nézze meg, hogy készíti a mi szakácsunk, Szőcs Előd a magyarok kedvencét itt: