A palacsinta egyszerűen megunhatatlan!

Megosztás

A palacsintasütés iránti szenvedély kialakulása Budapesten kezdődött, ahol munkája részeként napi szinten több ezer palacsintát kellett megsütnie – meséli Kovács Júlia, a Julcsi palacsinta megálmodója. „Akkor nem volt egy nagy élmény, és nem is gondoltam, hogy ez lesz majd az én utam, de a barátok, a család biztatására belevágtam! Egy játékos finomság, amit millió módon lehet variálni!

Egy idő után elkezdtem új meg új recepteket kitalálni, hetekig-hónapokig gondolkodom az új ízeken. Immár két éve sütünk palacsintát.” Az idő múlásával Júlia egyre magabiztosabb lett: míg eleinte csak sima palacsintával próbálkozott, később új ízeket is hozott. Sikerük töretlen a vásárlók körében! Vásároltak egy csinos büfékocsit, és hozzáigazították a Julcsi palacsinta hangulatát: a Csíkcsicsó 19. szám alatt, az út mentén bárki megállhat egy finom desszertért! 

 

 

Ízkavalkád egy palacsintában

Egyik kedvencük a rumos-csokis, ami azért is izgalmas, mert a megszokottól eltérően barna színű a palacsinta. „A férjem kedvence a chilis-csokis. Szenvedélye a chilitermesztés, most is több fajtát gondozunk a kertben. Sokáig kísérleteztem a zserbós palacsintával is, amíg megtaláltam a megfelelő arányokat. A hagyományos süti alapanyagait használom: diót, lekvárt és csokit is teszek bele.” Júlia szerint a fiatalabbak nyitottabbak az új, a különlegesebb ízekre, az érdeklődők zöme azonban a klasszikus lekváros, illetve a csokis vagy csokis-banános palacsintát keresi. 

 

 

A tökéletes recept

A jó palacsintakészítés egyik legfőbb szempontja a hőfok: forró serpenyőben, nagy lángon, hirtelen süssük! Olajat csak a tésztába tegyünk, és bánjunk óvatosan a mennyiséggel, hiszen ha túl kevés benne a zsiradék, kiszáradhat a palacsintánk széle. Szintén fontos részlet a tojás: nem szabad sajnálnunk a tésztából, és jól össze kell dolgoznunk a többi alapanyaggal. Az már igazán ízlés kérdése, hogy négybe tűrjük vagy felcsavarjuk a palacsintát: gyerekek számára okosabb, ha utóbbi mellett döntünk!

 

 

Sós vagy édes – nem számít!

Mivel a palacsinta önmagában egy semleges ízű étel, sósan és édesen egyaránt elkészíthető. Ez a fajta egyszerűség inspirálta igazán Júliát: színesebbé, izgalmasabbá akarta tenni a palacsintát! Kora ősszel megtalálható a káposztás ízesítés is, amelyhez a fő alapanyagot, a káposztát helyi kistermelőktől szerzik be, de készülnek egy sonkás-sajtos-mustáros ízvilágú palacsintával is. 

 

A Székely Konyha és Kert csapatának ezúttal édes töltelékű desszerteket készített: csokis-rumos, zserbós és chilis-csokis palacsintát kóstoltunk! Természetesen szezonális gyümölcsöket is használhatunk: a vásárlók körében a barackos után az eperlekváros a legnagyobb kedvenc! „Mivel én vagyok a főkóstoló, napi szinten 1-2 palacsintát biztosan megeszek. Én sem, a család sem unja még: a férjem mai napig azzal kezdi a délutánt, hogy eszik egy palacsintát, és a lányaim is szeretik, szívesen fogyasztják. Szerintem a palacsinta megunhatatlan!”